Шефилд Юнайтед 0-0 Борнмут: Блейдс не успяват да рискуват, тъй като кандидатите за повишение равенстват на Bramall Lane

Шефилд Юнайтед почувства, че трябваше да има дузпа, когато Морган Гибс-Уайт (вдясно) падна в зоната

Шефилд Юнайтед и Борнемут трябваше да се задоволят с дял от точките, тъй като една изключително конкурентна среща между кандидатите за повишение в шампионата завърши без голове.

Блейдс бяха по-добрият отбор през първото полувреме и се доближиха до гол, когато изчистването на капитана на Черешите Лойд Кели уцели собствената му греда, преди вратарят Марк Травърс брилянтно да попречи на Морган Гибс-Уайт.

Травърс отново трябваше да бъде най-добре, като се втурна да откаже Гибс-Уайт, докато той се състезаваше с 20 минути до края.

Наеманият под наем от Уулвс Гибс-Уайт също получи отказ от дузпа късно, след като изглеждаше хванат от Натаниел Филипс, преди Филип Уремович да пропусне закъснял играч, за да спечели.

Като се има предвид удобната им възглавница на второто автоматично място за промоция, Борнмут ще бъде много по-доволен от равенството, докато Блейдс – на пето място преди началните удари в 15:00 BST – ще погледнат назад към две потенциално ключови точки, които се изплъзват.

Тъй като и двете страни са решени да консолидират съответните си шансове да играят футбол във Висшата лига през следващия сезон, публиката на Bramall Lane беше третирана с гръмотевичен старт, тъй като ударите летяха по време на супер-състезателния първи четвърт час.

Хлъзгавият пас на Блейдс постепенно им даде опора, като Оли Макбърни просто не успя да насочи топката с глава, когато се хвърли при страхотно центриране с воле от Енда Стивънс.

След като Оли Норууд изпрати зрелищно воле от дълбок корнер на Джон Флек, друг ъглов удар на Флек почти прекъсна безизходицата, когато капитанът на Борнемут Кели инстинктивно заби топката в и над собствената си греда, докато друг ъглов удар простреля в наказателното поле.

Кели отново беше последната линия на защита, когато получи решаващо отклонение, за да изпрати безопасно шофирането на Макбърни от границата на зоната.

След като не успяха да отразят нито един от 18-те си удара в целта при поражението си от Уест Бромич Албион в сряда, Черешите трябваше да изчакат до 28-ата минута, за да тестват Уес Фодерингам, който с лекота събра слабото лобиране на Райън Кристи.

С нарастването на влиянието на Кристи, Блейдс бяха щастливи да поемат напрежението и гледаха да атакуват в контраатака – и планът почти проработи прекрасно точно преди полувремето.

Прекъсвайки атака на границата на собственото им поле, топката намери пътя към Гибс-Уайт, който изигра възхитително едно-две с Макбърни само за Травърс, за да спаси превъзходно, докато Гибс-Уайт нацели горния ъгъл от 12 ярда.

Наетият под наем от Уулвс Гибс-Уайт отново беше в центъра на друг страхотен шанс в началото на второто полувреме, когато изпрати точково центриране от къс корнер само за немаркирания Бен Дейвис, който разточително прехвърли глава от близко разстояние.

Въпреки че Борнемут се подобри с напредването на играта, голмайсторът Доминик Соланке остана изолирана фигура и домакините бяха тези, които създадоха по-добри откривания, като най-доброто от мача падна от Гибс-Уайт в 70-та минута.

Препускайки към дълга топка, която отби задната част на опита за изчистване с глава на Кели, ударът на Гибс-Уайт към вратата беше блокиран от Травърс, който се втурна към ръба на зоната си и се разпространи експертно.

Шефилд Юнайтед продължи да натиска, за да намери победител и смяташе, че е трябвало да имат дузпа пет минути от времето, когато изключителният Гибс-Уайт изглежда беше уловен от опита на Филипс да изчисти, когато той се опита да влезе в края на удара на Макбърни, но реферът Дийн Уайтстоун отхвърли трескавите им призиви.

Все още имаше време Блейдс да го избият, тъй като топката падна примамливо за Уремович на шест ярда аут, само за хърватинът да засече ужасно широко, като вратата зее.

Въпреки че неговият отбор удължи серията си без загуба у дома до 12 мача, шефът на Blades Пол Хекингботъм знае, че има страхотен шанс да вложи повече дневна светлина между тях и страните, преследващи местата в плейофите, бяха пропуснати.

Облекчението на Борнемут от избягването на поражението беше леко смекчено с новината, че защитникът Джордан Земура изглежда ще пропусне остатъка от сезона, след като получи контузия на подколенното сухожилие в последната минута.