Со’тън 0 – 6 Челси

Челси отговори по перфектен начин след последователни поражения, като разби Саутхемптън с 6-0 – с всичките си голове в първите 55 минути – след дупки от Мейсън Маунт и Тимо Вернер.

“Сините” бяха победени с 4-1 у дома от Брентфорд в последния си мач във Висшата лига, преди да загубят с 3-1 от Реал Мадрид в първия си мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда.

Но всички притеснения относно формата им бяха успокоени с безмилостна демонстрация в St Mary’s от момента, в който Маркос Алонсо им даде преднина в осмата минута.

Челси поведе с 3-0 само след 21 минути и беше на шест напред в рамките на един час, докато Саутхемптън избледня на слънцето, въпреки че поне избегна още 9-0.

Маунт настрои Алонсо с брилянтен удар за отваряне, преди полузащитникът на Англия да нанесе сладко усилие от границата на зоната, която намери корнера.

Вернер вече беше ударил греда и греда, преди да се отдалечи от Ян Беднарек, заобиколи Фрейзър Форстър и отбеляза празна врата от ъгъл за третата на Челси.

Новини за отбора:

Саутхемптън: Двамата Армстронги, Адам и Стюарт, бяха единствените промени, които Ралф Хазенхютъл направи в отбора си след равенството им 1-1 в Лийдс последния път.

Нападателят под наем Армандо Броя не беше в състава, тъй като не можа да се изправи срещу клуба-майка. Ибрахима Диало започна на пейката.

Челси: Томас Тухел направи четири промени в отбора на Челси, които бяха победени с 3-1 от Реал Мадрид в сряда.

Рис Джеймс, Жоржиньо и Кристиан Пулишич отпаднаха на пейката, докато Сезар Аспиликуета не беше в състава.

В него влязоха Матео Ковачич, Рубен Лофтъс-Чийк, Тимо Вернер и Маркос Алонсо.

Нападателят, завърнал се в стартовия състав, след това удари дограмата за трети път през първото полувреме, след като се възползва от по-слабата защита на Саутхемптън, а отскокът падна на Кай Хаверц, за да удари.

Форстър все още трябваше да спасява от Хаверц и Рудигер преди полувремето, докато Маунт се приближи с отклонено усилие. Въпреки това, Челси, който остана без Сезар Аспиликуета, след като той даде положителна проба за Covid в петък и контузения Ромелу Лукаку, продължи от мястото, където спряха в началото на второто полувреме, когато Вернер превърна в празна врата, след като Форстър спаси от Нголо Канте.

Рейтинг на играчите:

Саутхемптън: Форстър (5), Уокър-Питърс (5), Ромеу (4), Уорд-Проуз (4), А. Армстронг (5), Адамс (5), С. Армстронг (5), Ливраменто (4), Салису ( 4), Елюнуси (4), Беднарек (4).

Subs: Кабалеро, Стивънс, Редмънд, Перо, Смолбоун (5), Тела, Диало (5), Уолкът, Валери (5).

Челси: Менди (7), Рудигер (7), Алонсо (8), Кристенсен (7), Силва (7), Канте (8), Ковачич (8), Вернер (9), Лофтъс-Чийк (8), Маунт (9 ), Хаверц (8).

Subs: Пулишич (6), Зиех (6), Джеймс (6).

Играч на мача: Мейсън Маунт

Саутхемптън наистина мина отблизо през Че Адамс, който беше отречен от близко разстояние от Едуард Менди.

Вернер получи хеттрик от друго спасяване на Форстър, но отново отскокът падна любезно за Маунт, за да се включи за обикновен шести, за да постави Челси добре и наистина да се върне на пистата.

Тухел: Вернер показа, че не се е отказал

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видео плейър

Саутхемптън 0-6 Челси – Томас Тухел интервю след мача.

Шефът на Челси Томас Тухел приветства представянето на Тимо Вернер с два гола, след като призова нападателя да направи изявление срещу Саутхемптън, след като беше на скамейката в сряда срещу Реал Мадрид.

„Това беше неговата позиция, играчите около него, връзката с Мейсън, Кай и Кова, той има връзка с тези играчи“, каза Тухел.

„Това беше позицията на двойния нападател, полулявото положение, това беше противник, където си представяхме, че можем да намерим места отзад, защото това е по-висок атакуващ противник.

“Това беше за цел да се постигне. Всичко беше там, за да се направи изявление, че той не се е отказал и той все още е важен играч на този клуб и група. Беше необходимо.”

Тухел също беше доволен от отговора на своя отбор за трудната им седмица, като победата показа как тяхното приложение към физическата страна на играта позволи на тяхното качество да се прояви.

„Много добро представяне, както в атака, така и в защита“, каза той. „Процентът на спечелените предизвикателства на полувремето беше невероятен и също беше ключов за това представяне, защото това не е само минаващ мач срещу Саутхемптън, но също така и за спечелване на дуелите, приемане на физическата сила.

„Като спечелихме предизвикателствата, имахме шансове да бъдем опасни чрез офанзивен преход, не само чрез увеличаване на владението на топката и това беше добър микс във всички области на терена. Манталитетът и ангажираността бяха много добри.

„Това ни казва, че не сме отборът, който да бяга от резултати, ако нашият принос не е 90 или 80 процента от енергия, ангажираност и инвестиции. Ние сме специална група, когато имаме правилните приоритети. Ако сме ангажирани, ако ние защитаваме със смелост, ако имаме правилна нагласа, глад в предизвикателствата.Ако приоритетите са ясни, че това е нашата основа да покажем качеството тогава, значи сме силна група и тогава това е специална група играчи.

“Невинаги е лесно за нас да имаме този глад и този ангажимент и физическия принос, защото идваме от ужасно много мачове и безмилостен график. Не винаги е лесно, но това е реалността.”

Саутхемптън се връща към старите проблеми

Саутхемптън 0-6 Челси – Интервю на Ралф Хазенхътъл след мача.

Ралф Хазенхътъл казва, че неговият отбор в Саутхемптън се върна към някои от лошите си защитни навици, когато се поддаде на Челси.

„Можем да обсъдим колко лоши сме били или колко добър беше Челси“, каза той. „Трябва да ги поздравим за много агресивното представяне от първия момент нататък. Можеше да се усети и види, че знаеха, че днес ще бъдат много горещи и единственият шанс за нас срещу такъв отбор е, когато ние сме горещи, а те не са толкова .

„В момента не сме убедени, че определено можем да притиснем такъв отбор, но когато искаш да го направиш, трябва да си по-убеден в това. Това беше проблемът в началото и след това се опитахме да променим няколко неща, направете го малко по-компактен, но всяка изгубена топка веднага беше супер контраатака.

„За нас начинът, по който се защитавахме, беше много разочароващо да видим, че се върнахме в поведение, което мислех, че е изчезнало. Изглежда, че трябва да имаме един мач от този всеки сезон. Не е приятно да се гледа и определено е много трудно за предприеме.”

Анализ: Челси отново показа захапката си

Тимо Вернер от Челси празнува отбелязването на третия гол на своя отбор в мача в Саутхемптън
Изображение:
Тимо Вернер от Челси празнува отбелязването на третия гол за своя отбор в мача в Саутхемптън

Дейвид Ричардсън от Sky Sports в St Mary’s:

В рамките на 21 минути на „Сейнт Мери“ Челси даде отговора, който им беше необходим след две тежки поражения.

Маркос Алонсо, Мейсън Маунт и Тимо Вернер се опитаха бързо да отстранят притесненията си, след като бяха зашеметени от Брентфорд с 4-1 преди седмица и след това бяха смирени с 3-1 у дома от Реал Мадрид.

Томас Тухел направи четири промени след поражението им от първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига с Матео Ковачич, Рубен Лофтъс-Чийк, Тимо Вернер и Маркос Алонсо, всички включени в отбора.

Превключвателите помогнаха на Челси да бъде по-агресивен срещу отбор от Саутхемптън, известен със своята упоритост. Това означаваше, че когато спечелят бързо топката, те могат да контраатакуват незабавно и да се възползват от пространството зад защитата на Саутхемптън. “Сините” бяха толкова добри в блъскането на халфовата линия на “Сейнтс”, че борбеният Ориол Ромеу беше закачен само след 35 минути, след като беше напълно превъзхождан.

Ковачич и Нголо Канте бяха неумолими в натиска си, докато Лофтъс-Чийк, въпреки че играеше извън позицията на десния бек, изигра решаваща роля във физическата форма на Челси, но също и в атаката, като беше замесена в два гола. Алонсо също достави важната отварачка с пристигане на търговска марка в кутията.

След това имаше Вернер, който показа стойността си, след като бе спрян срещу Мадрид с два гола от достатъчно шансове да вкара пет, не че имаше значение в крайна сметка, защото Челси отново намери своето жило.

Статистика на Opta: Денят на гостуване за Челси

• Челси спечели всяко от последните си седем гостувания във всички състезания, което е най-дългата им победна серия в своята история, заедно с серии от седем мача през април 1989 г. и ноември 2019 г.
  • Това беше най-голямата съвместна победа в първенството на Челси като гост, заедно с победите с 6-0 в Барнсли (август 1997) и Уигън (август 2010). За Саутхемптън единственото по-тежко домакинско поражение в историята им във Футболната лига беше рекордната им загуба с 9-0 от Лестър през октомври 2019 г.
  • Това беше 19-ият път, в който Челси вкарва 6+ гола в един мач от Висшата лига, най-много от всички клубове (ниво с Манчестър Сити). Обратно, Саутхемптън внесе 6+ гола в мач от Висшата лига за 10-ти път, най-много от всеки отбор.
  • Нападателят на Челси Тимо Вернер отбеляза втория и третия си гол за сезона във Висшата лига, като всички те отбелязаха срещу Саутхемптън. Всъщност 56% от головете му в състезанието като цяло са дошли срещу Светците (5/9), единственият съперник, срещу когото е отбелязал повече от веднъж.