Завръщането на Голуей зашеметява Корк във финала на Дивизия 1

Изумлението на Корк, когато става дума за големи мачове срещу Голуей, продължи, тъй като Tribeswomen дойдоха от шест точки надолу в началото на второто полувреме, за да претендират за 1-ва дивизия на Littlewoods Ireland National Camogie League.

Общоирландските шампиони вече спечелиха пет поредни мача от голямата лига и първенство срещу Корк, продължавайки до полуфинала на Всички Ирландия през 2019 г. и не само на таблото това беше най-повелителният от всички тях.

Когато Ейми О’Конър удари гол от близко разстояние, за да увенчае превъзходен атакуващ ход в началото на второто полувреме, бунтовниците бяха 1-10 до 0-07 отпред и изглеждаше като тяхното допълнително разнообразие и диапазон в атаката сектор беше настроен да ги доведе до победа.

Скамейката на Голуей, водена от Кари Долан, трябваше да трансформира тази игра. Долан, Катрин Финърти и Сара Спелман добавиха огромна енергия и хъс към западняците, докато Сабина Рабит също получи застрахователната точка в края на състезанието, за да потвърди победата.

Силният завършек беше далеч от ранните етапи, когато младият отбор на Корк се насочи към земята, изравнивайки резултата на Голуей за резултат през първата четвърт, преди да продължи, за да изгради преднина от три точки на интервала.

Фиона Кийтинг създаде някои проблеми на капитана на Голуей Сара Дерван близо до гола при позицията на крайния нападател, правейки светлината на слуховете преди мача, че тя ще пропусне поради контузия на ръката, но бунтовниците бяха от полузащитника и халфовата линия. наистина пое контрола.

Ашлинг Томпсън стреля над три чудесни точки през първото полувреме, докато крайните защитници Сирс Маккарти и Лора Хейс също бяха в прекрасна форма, движейки се напред и с още едно трио от точки.

Лора Трейси условно беше подредена като краен защитник, но след като Меаб Мърфи падна дълбоко, Трейси вдигна цял свят от топката от широка роля и постави Корк на предния крак отново и отново.

Голуей имаше добри ранни резултати от Niamh Kilkenny и Áine Keane, но наистина само Ailish O’Reilly предлагаше постоянна атакуваща заплаха, тъй като тя завърши мача с пет точки, четири през първото полувреме.

Изключителната работа на Лора Хейс и Катрина Маки нареди на О’Конър за прост гол с по-малко от минута след полувремето и изглеждаше така, сякаш Корк трябваше да спечели първата си титла в лигата от девет години.

Най-важното е, че Голуей отговори със следващите две точки чрез Orlaith McGrath и O’Reilly, преди съвместна смяна да доведе Кари Долан и Катрин Финърти в игра.

Дуото направи незабавен ефект, комбинирайки, за да спечели безплатно, което Долан реализира, и само на минута след три четвърти, Finnerty взе пас от Niamh Hanniffy и победи двама защитници с една крачка, преди да прокара топката под Ейми Лий за да изравните играта.

Първоначално Корк реагира добре, тъй като Saoirse McCarthy стреля с третата си точка от предварително планиран ход, но досега те загубиха всякакъв контрол над средната трета.

След като Долан веднага действа като фокусна точка на атаката, Голуей скоро удари фронта. Играчката на Кларинбридж изравни мача със свободен удар, след това вкара добра диагонална топка и премина покрай нейния маркер, за да регистрира важен втори гол.

Отново Корк се опита да отговори, но великолепен шанс за гол беше поставен на малка част от гредата от Ема Мърфи и те не успяха да монтират нова атака.

Две свободни играчи на Долан увеличиха разликата до пет, Катрин Маки отговори с две мъртви точки на Корк в добавеното време, но досега всичко, което Голуей трябваше да направи, беше да защити целта си, за да запази титлата си в лигата, като късният резултат на Rabbitte беше черешката на върха още една национална титла.

Корк: А Лий; Л. Копингър, Л. Трейси, М. Кахалан; С Маккарти (0-03), М Мърфи, Л Хейс (0-01); К. О’Махони, А Томпсън (0-03); К. Маки (0-03, 2f), Сигерсън (0-01f), Ай О’Ригън; C Healy, F Keating (0-02), A O’Connor (1-00).

Subs: E Murphy за Healy (30), M Ring за Sigerson (52), A Smith за Keating (60+2).

Голуей: Сара Хили; R Hanniffy, S Dervan, Shauna Healy; R Black, E Helebert, D Higgins; А Донохю (0-01), Н Килкени (0-01); Н Ханифи, А О’Райли (0-05, 2f), А Кийн (0-01); O McGrath (0-01), R Hennelly, S McGrath.

Subs: C Finnerty (1-00) за Keane (38), C Dolan (1-04, 3f) за S McGrath (38), S Rabbitte (0-01) за O’Reilly (59), S Spellman за Hanniffy (60 +2), T Kenny за черно (60+2).

Рефер: Джон Дермоди (Уестмит).