Виляреал 1-0 Байерн Мюнхен: Ранният гол на Арнаут Данжума дава предимство на домакините в първия мач | Футболни новини

Ранният гол на Арнаут Данжума осигури на Виляреал заслужена победа с 1:0 срещу Байерн Мюнхен в първия мач от 1/4-финала на Шампионската лига.

Бившето крило на Борнемут Данжума даде на испанците слабо предимство в реванша, като отбеляза единствения гол в началото на първото полувреме на Естадио де ла Керамика.

Но можеше да бъде и по-лошо за Байерн, който показа разочароваща игра, тъй като Виляреал имаше още един удар, отстранен за офсайд, преди да удари греда чрез Жерар Морено.

Как Виляреал смая Байерн Мюнхен…

Домакините, подкрепени от шумна публика, започнаха отлично и поведоха в осмата минута чрез Данджума.

Халфът на Тотнъм под наем Джовани Ло Селсо отсече топката обратно в зоната, преди Данжума да отклони удара на Даниел Парехо в долния ъгъл.

Навременното предизвикателство на защитника на Испания Раул Албиол на границата на наказателното поле отказа на Серж Гнабри от шанс за гол, докато Байерн гледаше да се закрепи в мача.

Но германските шампиони бяха с облекчение, когато видяха, че Пау Торес не успя да се свърже с удар от свободен удар на Парехо, когато Виляреал отново заплаши.

И стадионът избухна точно преди почивката, когато испанците смятаха, че са взели заслужена преднина от два гола.

Опитът за центриране на Франсис Коклен влетя в мрежата, но на рефера Антъни Тейлър беше казано, че френският полузащитник е бил в офсайд след проверка на VAR и Байерн отново диша.

Гостите, които не успяха да регистрират удар към целта, трябваше да направят всичко на полувремето.

Изображение:
Бившето крило на Борнемут Данжума отбеляза единствения гол в началото на първото полувреме на Estadio de la Ceramica

Томас Мюлер беше на сантиметри от отклонението при центриране за изравняване в началото на втория период, но нямаше почивка за Байерн, който беше пощаден от дограмата, когато ударът на Морено срещна гредата в 53-ата минута.

Байерн изпрати Лерой Сане и Леон Горецка за Гнабри и Мюлер, а в 66-ата минута Алфонсо Дейвис стреля право към вратаря на Виляреал Жеронимо Рули. Това беше първият удар на Байерн в целта.

Отборът на Бундеслигата натисна в последните 15 минути, но все пак намираше трудни шансове и Алфонсо Педраса отправи златен шанс за Виляреал в 87-ата минута.

Треньорът на Виляреал Унай Емери каза, че те няма да са за нищо, ако не свършат работата в Германия следващата седмица.

“Тук сме, за да се опитаме да се състезаваме и да стигнем до полуфиналите. Няма да се спираме на това колко добре играхме днес, че спечелихме и че се състезавахме и бяхме по-добри срещу Байерн”, каза Емери пред репортери.

„Щастлив съм, но съм предпазлив. Остават ни 90 минути и искам да победя Байерн, знаейки, че е много трудно.

“И ако не ги победя, няма да бъда доволен, ще бъда разочарован, независимо дали изиграхме добър мач днес.”

Старши треньорът на Байерн Мюнхен Юлиан Нагелсман призна, че отборът му заслужава да загуби и трябва да се подобри, ако иска да стигне до полуфиналите.

„По принцип днес не изиграхме добър мач“, каза той. „И в защита, и в атака почти не успяхме да постигнем ритъм. Не играехме атакуващ футбол във всички фази на мача. В крайна сметка имахме късмет, че загубихме само с 1:0. Те (Виляреал) можеха да вкарат един или два гола. повече голове.

„Имахме една или две ситуации, в които можехме да вкараме, но не бихме го заслужили на 100 процента. Днес просто не играхме добре във всички области. Но въпреки че резултатът беше 1-0, ние все още имаме самочувствие за реваншът. Определено ще покажем различно лице, трябва и сме в състояние да го направим. Определено ще бъде различно от това, което направихме днес.”

„Те (Виляреал) показаха, че могат да играят наистина добре. Те са типичен испански отбор. Може би не най-голямото име в Европа, но все пак с много много добри футболисти. Освен ако не им създадете проблеми, те не създават много грешки Всички те са наистина добре обучени.

“Виждате, че могат да играят футбол. Пропуснахме много възможности за атака през първото полувреме, където можехме да създадем проблеми с центриране, но рядко успявахме да го направим.”