Астън Вила 0-4 Тотнъм: Хеунг-Мин Сон отбелязва хеттрик, докато клиничните Шпори се отдалечават на три точки от Арсенал | Футболни новини

Хеттрикът на Хюнг-Мин Сон изведе Тотнъм на три точки пред Арсенал в надпреварата за четвърто място с клинична победа с 4:0 при гостуването на Астън Вила.

Голове в началото на всяко полувреме от Сон и Деян Кулусевски поставиха отбора на Антонио Конте в контрол, преди геройът на хеттрика да добави още два на почивката, за да подпечата категорична победа.

Вила имаше много шансове през първото полувреме, когато удари вратата на Уго Льорис, но, ревяни от феновете си, не можаха да използват нито една от възможностите си. Това беше разликата.

Рейтинг на играчите

Астън Вила: Мартинес (6), Кеш (6), Конса (6), Мингс (5), Дигне (6), Луис (6), Макгин (5), Рамзи (7), Коутиньо (7), Ингс (5), Уоткинс (5).

Subs: Буендия (6), Бейли (6), Йънг (5).

Тотнъм: Лорис (8), Ромеро (8), Дайер (7), Дейвис (7), Емерсън Роял (7), Бентанкур (7), Хойбьорг (8), Дохърти (6), Кулусевски (9), Кейн (9) , Син (10).

Subs: Регилон (7), Лукас (6), Бергвийн (6).

Играч на мача: Хюн-Мин син

Изненадващото домакинско поражение на Арсенал от Брайтън по-рано през деня означаваше, че Шпорите останаха четвърти в началото и победата означава, че сега са в силна позиция да си осигурят футбол в Шампионската лига.

За Стивън Джерард и Астън Вила настроението е доста различно. Този резултат – четвърто поредно поражение във Висшата лига и най-лошият от класацията – ги оставя в долната половина на таблицата.

Как Шпорите смаяха Вила

Играчите на Тотнъм изглеждаха вдъхновени от шокиращите новини от Емирейтс Стейдиъм и взеха тази инерция в играта, когато продължиха напред след три минути.

Ударът на Хари Кейн мина встрани, но се отби любезно от Мати Кеш и Сон вкара топката ниско в ъгъла с левия си крак. До края на деня той щеше да има 17 гола във Висшата лига.

Това може да е накърнило самочувствието на Вила, след като загуби предишните си три мача, но вместо това те се разбиха в Тотнъм, като отправиха не по-малко от 14 удара през първите 45 минути.

Уго Лорис се справи блестящо, за да предотврати усилието на Джейкъб Рамзи – едно от седемте спасявания преди почивката – въпреки че Дани Ингс дори не го тества, когато плъзгаше опита си от близко разстояние.

Екипни новини

Стивън Джерард привлече Дани Ингс и Дъглас Луис за Морган Сансън и Леон Бейли, което означава лека промяна на ролята на Джон Макгин.

Антонио Конте посочи непроменен състав от този, който победи Нюкасъл. Райън Сесеньон и Серхио Регилон бяха сред резервите.

Шпорите, които загубиха Мат Дохърти заради контузия в началото на мача, се защитаваха стоически през първото полувреме срещу отбор от Вила, който за кратко изглеждаше по-добре балансиран с Дъглас Луис обратно в центъра на халфовата линия.

Но контрастът в завършването беше подчертан през второто полувреме, когато Кейн прокара Кулусевски и шведският национал постави топката в долния ъгъл на мрежата.

Осведомеността на Кейн отново беше показана за третия гол – умело прекарвайки топката с глава, за да вкара Сон във вратата за още един удар с ляв крак. Но най-доброто предстоеше.

Сон направи пас към Кулусевски, шведът привлече защитниците към себе си, а след това избра корееца близо до точката на дузпата, за да му позволи да завърши своя хеттрик.

Това беше майсторски клас по прецизно довършване. Срещу отбор, който се нуждаеше от урока.

Конте „чувства кръв“ на съперници

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видео плейър

Шефът на Тотнъм Антонио Конте каза, че е доволен от “отдадеността, вниманието и точността на отбора във всяка ситуация”, след като ги е гледал как печелят с 4-0 срещу Астън Вила

Говорейки на пресконференцията след мача, Конте беше доволен, че играчите му се възползваха от пропуските на тези отбори около тях в таблицата на Висшата лига.

„Това беше страхотна победа за нас. Особено когато играеш мач, след като съперниците ти за място в Шампионската лига – Уулвърхемптън, Манчестър Юнайтед и Арсенал – са загубили.

„В този момент започваш да усещаш кръвта. Важно е в този момент да не се проваляш. Работим много върху манталитета и играчите ми доставят удовлетворение.

„Със сигурност да видя това подобрение ме кара да се гордея. Това ми доставя голямо удовлетворение. В същото време знам, че трябва да работим върху това подобрение.

“Защото има не само тактически, технически и физически аспекти, но има и манталитет. Има много място за подобрение. Но днес те ми показаха, че са подобрили този аспект.”

Джерард: Създадохме повече от достатъчно

Мениджърът на Астън Вила Стивън Джерард казва, че поражението им с 4:0 от Тотнъм е било “главоломно”, тъй като е изключително горд от представянето на своя отбор през първото полувреме

Джерард се гордееше с представянето на своите играчи през първото полувреме, в което той твърди, че са създали достатъчно, за да спечелят повече от един мач, но усети, че безмилостността на Шпорите пред вратата е разликата.

„Първото полувреме беше най-доброто представяне, което сме имали заедно през първите 45 минути. Не мога да си спомня много пъти през цялата си футболна кариера, когато всъщност съм бил горд и толкова щастлив, когато съм излизал от терена едно-нула.

„Мислех, че сме агресивни. Мислех, че задушихме Тотнъм. Мислех, че създадохме достатъчно шансове, за да спечелим повече от един футболен мач.

„Не можахме да изпълним, за да се върнем в играта, но със сигурност си почесах главата, бягайки, мислейки си как губим този мач един-нула.

„Вторият гол беше истински удар за нас. Беше истинско качество от гледна точка на Тотнъм. Но от наша гледна точка да позволиш на някой да има толкова време и пространство и да получи удар в наказателното поле е лошо.

“И тогава третият и четвъртият гол не бяха по-добри за окото, така че го направиха около задната ни линия през второто полувреме. Бяха безмилостни с качеството. И това е причината резултатът да е такъв, какъвто беше.”

Какво следва?

Астън Вила нямат мач от Висшата лига следващия уикенд, но се завръщат в игра в събота, 23 април в Лестър; начало 15 часа. Тотнъм е у дома на Брайтън следващата събота.