Арсенал 1-2 Брайтън: Тросард и Мвепу звезди, докато Чайките побеждават на Емирейтс Стейдиъм

Тросард направи интелигентно начало за Брайтън

Арсенал предаде инициативата в надпреварата за квалификация в Шампионската лига на съперника си Тотнъм, докато Брайтън сложи край на ужасната си серия от форма със заслужена победа на Емирейтс Стейдиъм.

“Чайките” – седем мача без победа преди началния удар – разочароваха домакините с организацията си и ефективната игра напред в мач, в който Арсенал не успя да изглежда заплашително, докато не направи отчаян късен тласък.

Кърлият завършек на Леандро Тросар в първото полувреме – след добра асистенция от впечатляващия Енок Мвепу – даде на отбора на Греъм Потър нещо, върху което да надгражда.

И след като Габриел Мартинели изглежда оглавява Арсенал на ниво моменти преди почивката – само за четириминутна проверка на VAR, за да го отстрани в офсайд – Брайтън остана стабилен, преди да удвои преднината си с превъзходен завършек на Mwepu.

Халфът на Замбия се захвана със сила от ръба на наказателното поле, за да закрие заоблен индивидуален дисплей и да предизвика недоверие на лицето на мениджъра на Арсенал Микел Артета.

Отборът на Артета се обедини късно, като Мартин Одегаард стреля от дистанция чрез отклонение, но те остават пети – изравнени по точки с четвъртия Тотнъм с осем предстоящи мача – докато Брайтън на Потър се придвижва до 11-и след само четвърта победа в 26 мача в лигата .